Doplňky do svatebního účesu: které jsou IN?

Svatební účes je spolu se svatebními účesy a závojem pro nevěstu nejdůležitější! Jak vybrat správné ozdoby do vlasů a co se nosí pro letošní rok?

Nezbytná příprava svatebního účesu

Než nastane den D je dobré, alespoň dvakrát si připravený svatební účes nechat připravit a doladit nezbytné. Účes by nevěsta měla na zkoušce mít celý den, aby věděla, jak jí vlasy v účesu drží, zda jej zvládne nosit celý den (z účesu může bolet hlava!) a také jestli se vlasy pozvolna neuvolňují. Tato příprava pak nevěstu ušetří o nepříjemnosti, které by se svědkyní, potažmo s družičkami musela řešit na toaletě během svatebního dne.

Doplňky do svatebního účesu – závoj

Závoj je klasickým doplňkem každé nevěsty. Má symbolizovat nevinnost nevěsty a díky jeho stylu se vyzdvihne jak účes, tak svatební šaty. Vybírat můžete z jemných i bohatě zdobených závojů různých délek a velikostí. Závoj se nejčastěji vybírá podle druhu svatebních šatů a lze jej nosit vzadu jako doplněk, nebo upevněný na temeni hlavy prostřednictvím čelenky, který rafinovaně zakryje obličej nevěsty, kráčející k oltáři

Doplňky do svatebního účesu – korunky

Nevěsta si může o svatebním dni dovolit vypadat jako princezna. Velmi módní jsou zdobené čelenky do vlasů a korunky. Většina korunek se hodí k vyčesanému svatebnímu drdolu i k sepnutým dlouhým vlasům, nahoře sčesaným. Korunky a čelenky se však nehodí pro husté vlasy, kde by zanikly. Korunky se často kombinují se závojem, ale obvykle méně zdobeným.

Doplňky do svatebního účesu – květiny

Nevěsty se někdy necítí na příliš velké ozdoby ve vlasech, proto klidně vsaďte na romantickou a decentní ozdobu do vlasů, a to velkým květem, umístěným na temeni za uchem. Zvolit můžete živé i umělé květy. Umělá květina může být praktičtější volbou, protože nevadne. Ideální volbou pro živé květy jsou růže, které se zázračným sprejem přelakují a vypadají po celý den čerstvě.

Doplňky do svatebního účesu – perličky

Perličky jsou skvělou volbou pro romantické nevěsty. Můžou se objevit v kombinaci šperků na náušnicích, náhrdelníku i náramku, přičemž perličky ve vlasech se dají použít jako girlanda, na sponkách i na aplikacích. Například v ozdobě pro culík. Perly vypadají skvěle samy o sobě, proto není třeba volit další vlasové doplňky, obzvláště vyniknou na tmavších vlasech.

Zdroj fotografií: galerie Google.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *