Jak vybrat šaty pro svědkyni

Jak vybrat ideální šaty pro svědkyni, jaký střih a barvu? Poradíme vám, jaké zvolit boty, šperky i doplňky!

Vyberte správnou barvu šatů

Barva je to první, čeho si ostatní svatebčané všimnou. Rozhodně byste se coby svědkyně měla vyhnout bílé barvě, ta patří nevěstě. Ostatní barvy už jsou věcí vkusu, či předepsaného dress codu, pokud je napsaný na pozvánce. Máte-li možnost zvolit si svou barvu, vyberte takovou, ve které se cítíte dobře. Letošní rok je v módě korálová, červená, pudrová a zelená.

Dlouhé nebo krátké šaty pro svědkyni?

Dlouhý střih šatů pro svědkyni se hodí na formální svatby, například na zámku, v kostele a na dalších významných místech.

Black Tie je nejčastější formální oblečení pro velmi slavnostní příležitost, je-li na pozvánce napsán tento výraz, určitě sáhněte po dlouhé večerní róbě.

Formal je klasické formální oblečení, můžete zvolit jako dlouhé šaty, tak koktejlky nebo elegantní kostýmek.

Creative black Tie  je formální událost, při které se žádají společenské šaty. Tento předepsaný oděv umožňuje zvolit nejrůznější módní trendy, večerním šatům, fantazii a stylu se rozhodně meze nekladou.

V dnešní době jsou velmi oblíbené dlouhé svatební šaty nejen u svědkyň, ale také u ostatních svatebčanů, pro družičky i další hosty.

Krátké společenské šaty mohou být zvoleny na všechny svatby, vždy ale dbejte na to, aby šlo o elegantní šaty v pouzdrovém střihu, šaty s rozšířenou či kolovou sukní, méně zdobené než jsou šaty nevěsty a v neposlední řadě se vyhněte extravagantnímu míchání vzorů.

Při zvoleném dress code Little black dress jsou vyžadovány večerní nebo koktejlové šaty v krátkém střihu. Takto zvolené šaty můžete volit z univerzálního střihu. Módní jsou lodičkové výstřihy, šaty na široká ramínka a asymetrické střihy šatů. Takový styl šatů by měl být v každém dámském šatníku, hodí se také pro další významné události jako jsou maturity, promoce, prodloužená, ale také významné obchodní večeře, romantické večeře apod.

Semi-formal – Z hlediska oblékání je Semi-Formal nejošemetnější. Střih a délku volte ideálně podle hodin, kdy se bude událost konat. Dopoledne nebo odpoledne do osmnáctí hodiny volte kostýmek se sukní krátkého střihu, po osmnácté hodině oblečte koktejlové šaty.

Zdroj fotografií: galerie Google.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *